این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد آکادمی حمیدرضا بشیری مدرس و نویسنده حوزه کسب و کار کاملا محفوظ می باشد

نماد اعتماد(ملی) و تائید وزارت در پائین صفحه درج شده است --جهت مشاوره کسبوکار و مشاوره شغلی با آقای حمیدرضا بشیری رزرو هر روزه 02128422567 -09196969202

تکنولوژی در فروش | سریع ترین راه پولدار شدن در ایران

تکنولوژی در فروش | سریع ترین راه پولدار شدن در ایران
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/06/18 4 نظر

تکنولوژی در فروش دقیقا بهترین روش و راه برای رسیدن شما به مال و ثروت بیشتر در ایران است

تکنولوژی در فروش

تکنولوژی در فروش شاهکار خریدوفروش در قرن اخیر است

روزگاری که تازه دفتر جدیدم را باز کرده بودم و در آن اقلام بسیاری را می‌فروختم، دچار مشکل بودم و درآمد آن‌چنانی نداشتم. تا اینکه روزی در دانشگاه با استادم دکتر سلمان طاهری‌زاده صحبت کردم و تصمم گرفتم وبگاهی با زبان html بنویسم. با زحمت فراوان این کار را کردم و کم‌کم این سایت در نتایج گوگل آمد و دارای رتبه شد و باعث شد سفارش‌های متعددی به من داده شود.
پس از مدتی، به‌طور تخصصی سئو کار کردم و با کمک استادم باگ‌های کدنویسی وبگاه را گرفتم و محتوای آن را به‌روز کردم. این باعث شد هر روز درآمدم بهتر شود.
این فصل را به‌خوبی بخوانید. برای اطلاعات بیشتر نیز از متخصصان پرس‌وجو کنید یا در سمینار‌های من در ایران شرکت کنید. مطالب این بخش را در حد آشنایی نوشته‌ام؛ چون کسبه اطلاعات فنی و مهندسی نیاز ندارند.
تکنولوژی در فروش به چند دسته تقسیم می‌شود که در ادامه آن‌ها را از نظر خواهید گذراند.

پیشنهاد میدهیم که مقاله بسیار مهم درباره مدیریت زمان در فروش را هم حتما بخوانید و بر روی لینک مدیریت زمان کلیک بفرمائید

وبسایت در تکنولوژی فروش چیست؟

به مجموعه‌ای از صفحات وب وب‌سایت یا وبگاه می‌گویند و هر وبگاه را با نشانی این‌چنینی نمایش می‌دهند:
www.hamidrezabashiri.com
البته به این شکل هم شاید بنویسند:
http://www.hamidrezabashiri.com
http:// یک قرارداد در کنسرسیوم وب است برای فراخوانی صفحات وبگاه به‌معنای hyper text transfer protocol یعنی قرارداد جابه‌جایی هایپرتکست.

وب سایت  استاتیک در آموزش فروش

در این وبگاه‌ها تعدادی تصویر و متن فقط نمایش داده می‌شوند و نمی‌توان با آن تعاملی برقرار کرد.

وبگاه‌های داینامیک همان داشتن یک وب سایت پویا

این وب سایت پویا برای مثلاً خرید یا ثبت‌نام دانشگاه استفاده می‌شوند و تعاملی دوطرفه دارند؛ یعنی اطلاعات می‌دهند و اطلاعات می‌گیرند. همۀ فروشگاه‌ها و اکثر وبگاه‌ها امروزه داینامیک‌اند. برای ارتقای شغلی خود بهتر است از وب سایت داینامیک استفاده کنید.

وب سایت با سی‌ام‌اس اختصاصی

می‌دانید CMS چیست؟ CMS سیستم مدیریت محتواست. برنامه‌نویس وبگاهی برای شما کدنویسی و به‌طور اختصاصی یک سیستم مدیریت محتوا تولید می‌کند و شما و کارمندانتان، به‌آسانی و با چند کلیک، در وبگاه خود متن و تصویر وارد می‌کنید و دیگر به آشنایی با برنامه‌نویسی نیازی ندارید.
البته در این حالت شما وابسته به یک برنامه‌نویس (شخص یا شرکت) برای وبگاهتان هستید و اگر آن برنامه‌نویس تصمیم بگیرد دیگر همکاری نکند، ممکن است وبگاهتان از بین برود. پس باید با دقت فراوان برنامه‌نویس را انتخاب کنید.

همانند وب سایت چمن مصنوعی که اکثر موارد در آن رعایت شده است و کاملا اختصاصی است
 

وب سایت های با سیستم وردپرسی

وبگاه‌های وردپرسی هم همان سی‌ام‌اس هستند؛ اما با این تفاوت که اُپن‌سورس هستند و با کمک برنامه‌نویسانی از سرتاسر جهان تولید شده‌اند. می‌توانید با هزینه‌ای اندک یک قالب بخرید و بدون داشتن دانش و مهارت برنامه‌نویسی، شروع به کار کنید و محتوا در وبگاهتان قرار دهید و مرتب روی آن کار کنید تا جزو وب سایت برتر در حوزۀ خود بشود.

هاست و دامنه

هاست چیست؟ وقتی وبگاهتان را ساختید، باید آن را در کامپیوتری قرار دهید که همیشه روشن و به اینترنت وصل باشد. این کامپیوتر‌ها می‌توانند در ایران یا خارج باشند. انتخاب با شماست. شما فضایی را سالانه اجاره می‌کنید و بابت آن مبلغی می‌پردازید. به این رایانه‌ها اصطلاحاً سرور می‌گویند.
دامنه چیست؟ دامنه یا دامین نام وبگاه شماست؛ مانند:
google.com
yahoo.com
hamidrezabashiri.com
دقت کنید نام‌هایی را انتخاب کنید که درخور کسب‌وکار شما باشد. نام وبگاه را اگر به دنبال برندسازی شخصی هستید، می‌توانید از تلفیق نام و نام خانوادگی‌تان انتخاب کنید. البته باید بررسی کنید که آن نام را قبلاً کسی ثبت نکرده باشد. در گوگل عبارت‌های زیر را تایپ کنید. وب سایت هایی را می‌آورد که با ورود به آن‌ها می‌توانید دامنه‌ای برای وبگاهتان انتخاب کنید:
Domain Name Generator
Best Domain Name Suggestion

سئو در آموزش فروش و بازاریابی

وبگاهتان را راه‌اندازی کرده‌اید و تصویر و صوت و متن در آن قرار داده‌اید. اکنون باید موتورهای جست‌وجو وبگاه شما را به مشتری‌هایتان نمایش دهند. SEO سرواژۀ search engine optimise است به‌معنای بهینه‌سازی موتور‌ جست‌وجو.
اگر در زمینۀ فروش کفش فعالیت می‌کنید، باید بدانید مشتری‌ها در گوگل عبارات را جست‌وجو می‌کنند:
جدیدترین مدل کفش سال
کفش جدید
خرید کفش جدید
فروش آنلاین کفش
و صد‌ها عبارت این‌چنینی. حال از بین صدها وبگاهی که کفش می‌فروشند، برنده کیست و کدام در نتایج موتورهای جست‌وجو نمایش داده می‌شود؟ کسی که مطالب و محتوا‌های بسیار خوبی شامل این کلیدواژه‌ها را در وبگاهش دربارۀ کفش تولید کرده باشد؛ همانند ویدئو، عکس، صوت. گوگل وقتی متوجه شود وبگاه شما مرتب مطالبی دربارۀ کفش تولید می‌کند، شما را در نتایج خود، بالاتر قرار می‌دهد. وجود در صفحۀ اول نتایج به این معناست که کار شما خوب است و قطعاً با آن می‌توانید پول‌های خوبی به دست آورید.
اگر صاحب کسب‌وکارید یا می‌خواهید بشوید، دربارۀ وبگاه و سئو حتماً مشاوره کسب و کار بگیرید. برای مشاورۀ رایگان در تمامی این زمینه‌ها می‌توانید با ما در تماس باشید:
www.hamidrezabashiri.com

برای> مشاوره شغلی در تهران <این صفحه را دنبال کنید

تبلیغات اینترنتی

کسبۀ موفق بخشی از درآمدشان را به تبلیغات اختصاص می‌دهند. در گذشته بیشتر این تبلیغات در روزنامه‌ها انجام می‌شد. در مجلات هم می‌شد به ‌قیمت‌های بیشتر تبلیغ سفارش داد. اما امروزه جریان تبلیغات تغییر کرده و باید کارهای جدیدی را بسیار زیاد و مرتب انجام دهید.
تبلیغات اینترنتی از تأثیرگذارترین شیوه‌های تبلیغات در جهان است. همین که وبگاهتان را راه‌اندازی کردید، نوعی تبلیغ انجام داده‌اید. پس از آنکه روی سئو کار کردید، اصلی‌ترین تبلیغ برای خود را شکل داده‌اید که در دل آن، انواع تبلیغات دیگر هم هست.
تبلیغات در اینترنت ارزان و سوددِه است. حتی اگر سرمایه‌ای برای تبلیغات ندارید، با جست‌وجوی عبارت «تبلیغ رایگان در اینترنت» صد‌ها وبگاه می‌یابید که این کار را برای شما انجام می‌دهند. بعدها این تبلیغات را ارتقا بدهید. این نوع از تبلیغات چند دسته‌اند:

تبلیغات رایگان

وبگاهتان را در سایت‌های تبلیغ رایگان ثبت ‌کنید و اطلاعات کسب‌وکارتان را قرار دهید. اطلاعات وبگاه‌هایی را که در آن‌ها ثبت‌نام کرده‌اید، در جایی ذخیره کنید و هر هفته آن‌ها را به‌روز کنید. برای مثال:
شماره    نشانی وبگاه    نام کاربری    گذرواژه    تاریخ درج آگهی    تاریخ آخرین به‌روزرسانی
1                    
2                    
3                    
منشی یا فروشنده یا خودتان این فایل را مرتب به‌روزرسانی کنید؛ تأثیر شگفت‌انگیزی دارد.

تبلیغات بنری

دیده‌اید که وقتی وارد برخی وبگاه‌ها می‌شوید، تصویری چشمک می‌زند و کالا یا خدمتی را تبلیغ می‌کند؟ به این تصاویرْ بنر‌های اینترنتی گفته می‌شود و بسته به نوع و جای آن که بالا یا پایین صفحه باشند، قیمت‌های متفاوتی دارند. این بنرها را معمولاً ماهانه یا سالانه اجاره می‌دهند.
به این نوع از تبلیغات می‌گوییم «قدرت پیشنهاد». همیشه و همه‌جا شغلتان را پیشنهاد بدهید. مثلاً اگر فروشندۀ فرش هستید، می‌توانید در وبگاهی خبری بنر بگذارید و در جایی که ربطی به فرش هم ندارد، کارتان را پیشنهاد بدهید.

تبلیغات متنی

متنی همراه چند تصویر آماده می‌کنید؛ البته مانند یک گزارش یا یک خبر. این گزارش نباید بوی این را بدهد که می‌خواهید به‌واسطۀ آن، کالا یا خدمتی را بفروشید. متن باید کاملاً خبری یا مقاله‌گونه باشد و واقعاً به درد مردم بخورد. این متن را با چند لینک به وبگاهتان، به وب سایت های معروف می‌دهید.

البته قبل از سفارش‌دادن، باید وبگاه مدنظر را بررسی کنید و ببینید شروط همکاری‌شان چیست: مطلبی با چه تعداد کلمه درج می‌کنند، چند تصویر قرار می‌دهند، چند بک‌لینک به شما می‌دهند. سپس شروع کنید به تولید محتوا.
به این کار رپورتاژآگهی هم گفته می‌شود و بازدهی خوبی برای شما دارد. البته قیمت این نوع از تبلیغات خصوصاً اگر وبگاه مدنظر شما پربازدید باشد، بسیار زیاد است؛ ولی اثر عالی آن را هم نباید فراموش کنید.

ناگهان به تعداد زیادی از وبگاه‌ها تبلیغات متنی این‌چنینی ندهید؛ چون ربات‌های گوگل به‌راحتی متوجه می‌شوند که شما با پرداخت پول این کار را انجام داده‌اید و این تبلیغات اثرشان را از دست می‌دهند. نکتۀ آخر اینکه محتوای شما باید آن‌قدر خلاقانه و عالی باشد که وب سایت های مختلف به‌رایگان از شما بنویسند.

تبلیغات پیامکی

این روزها تبلیغات پیامکی به راهکار‌ی آزاردهنده تبدیل شده است و بعضی از آن‌ها روان مخاطبان را به هم می‌ریزد. بنابراین این نکات را در نظر داشته باشید:
•    خلاق باشید؛
•    در پیامک، قولی جذاب و واقعی بدهید؛
•    متنی بسیار کوتاه و ساده بنویسید؛
•    زمان مناسبی را برای ارسال انتخاب کنید؛
•    مخاطبان را بشناسید؛
•    قدرت پیشنهاد را به کار ببندید؛
•    محصول یا خدمتی رایگان را پیشنهاد دهید؛
•    لینک وبگاه یا شبکه‌های اجتماعی‌تان را هم بدهید.
می‌توانید از سامانۀ پیامکی داینامیک استفاده کنید تا مخاطبان با ارسال عددی خاص، به شما بازخورد دهند؛ برای مثال، برای ثبت‌نام در دورۀ آموزش فروش، عدد 1 را ارسال کنند.
بانک‌های مختلف شماره‌‌تلفن‌های همراه وجود دارد و معمولاً فروخته می‌شود. می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید یا با کسانی که این بانک‌های اطلاعات را دارند، همکاری کنید. مثلاً برای فروش محصولات مرتبط با کودکان می‌توانید از بانک اطلاعات مدارس یا بهزیستی‌ها کمک بگیرید.

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

سوشال‌مدیا همان شبکه‌های اجتماعی هستند که تعدادشان هم بسیار زیاد است. از جملۀ آن‌ها اینستاگرام است و کتاب‌هایی هم دربارۀ بازاریابی در اینستاگرام نوشته شده است. باید فعالیتی دقیق و جسورانه و خلاقانه در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید و هر روز فرسته‌هایی در آن‌ها درج کنید تا بتوانید خودتان را در بین رقبا جا دهید و کم‌کم جزو نفرات اول در حوزۀ کاری‌تان شوید. فعالیت منظم و سالم شما باعث می‌شود:
•    معروف‌تر شوید؛
•    اعتمادسازی کنید؛
•    بازدید وبگاهتان را افزایش دهید؛
•    فروشتان بیشتر شود؛
•    برندسازی کنید؛
•    به مشتری برای انتخاب دقیق کمک کنید؛
•    حرفه‌ای‌تر به نظر برسید.
از همین الان فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را آغاز کنید یا فعالیتتان را توسعه دهید.

تبلیغات ویدئویی و افزایش شدید فروش

پیشنهاد می‌دهم در هر کسب‌وکاری هستید، خجالت را کنار بگذارید و دربارۀ تخصصتان و کارتان ویدئو تولید کنید. این ویدئو‌ها را می‌توانید آموزشی یا تبلیغاتی بسازید. ویدئو‌یی از خودتان با تلفن‌همراه ضبط کنید و آن را در وبگاه یا در صفحات اجتماعی‌تان به اشتراک بگذارید.

صاحب یا فروشندۀ سوپرمارکت هستید؟ دربارۀ خدماتتان مانند ارسال کالا به منزل مشتری‌ها و امکان خرید اینترنتی یا تلفنی، ویدئویی تولید و منتشر کنید. ویدئومارکتینگ حتی به کوچک‌ترین کسب‌وکارها مانند یک دکۀ سیگارفروشی هم کمک می‌کند و بزرگ‌ترین کارخانه‌ها و کسب‌وکارها هم به کمکش نیاز دارند. تبلیغات ویدئویی گنجی پنهان است.

خبر بد وجود ویدئو‌هایی است که ارزشی ندارند و جالب اینکه بسیار هم دست‌به‌دست می‌شوند؛ ولی ویدئوهای ارزشمند کمتر نظر مردم را جلب می‌کنند. شما باید ویدئوتان را طوری بسازید که دست‌به‌دست شود و مردم آن را بپسندند. می‌توانید در ویدئوتان مطلبی حتی یک‌دقیقه‌ای را آموزش دهید و نکته‌ای را که به درد تعدادی از مردم می‌خورد، با بیانی زیبا آموزش دهید. برای مثال، اگر قصابید، نحوۀ درستِ خردکردن گوشت را توضیح دهید یا نشانه‌هایی از تازه‌بودن و برتربودن گوشت را به مخاطبانتان معرفی کنید. حتی می‌توانید همۀ مطالبتان را آموزشی بیان کنید. خواهید دید که مردم چطور به شما اعتماد خواهند کرد و مشتریان بسیار زیادی به‌سمت شما سرازیر خواهند شد.

حتی یک پسرک واکسی که صبح تا شب کفش‌های مردم را واکس می‌زند، می‌تواند ویدئوی تبلیغاتی بسازد و نحوۀ صحیح واکس‌زدن و... را به مردم یاد دهد یا بهترین واکس برای کفش‌های چرم را معرفی کند. مطمئناً این پسرک کفاش از موفق‌ترین و پول‌دارترین واکسی‌های کشور خواهد شد.
دقت کنید که دورۀ ویدئو‌های تبلیغاتی رو به پایان است. امروزه کارکرد نمایش و ویدئو تنها دو چیز است: آموزش، لذت.

تبلیغات ایمیلی

ایمیل‌مارکتینگ نوع به‌روزتر تبلیغات پیامکی است. در تبلیغ ایمیلی باید محتوا ویدئویی باشد؛ زیرا دیگر کسی حاضر به خواندن متن‌های طولانی نیست. همچنین ایمیل شما باید پیشنهادی واقعاً شگفت‌انگیز داشته باشد.
اما ایمیل‌های افراد را از کجا می‌شود به دست آورد؟ می‌توانید از صفحات فرود در وبگاهتان استفاده کنید و در قبال ثبت‌نام بازدیدکنندگان، به آن‌ها محصول یا خدمتی رایگان بدهید. بعد‌ها می‌توانید از همان ایمیل‌ها برای ایمیل‌مارکتینگ استفاده کنید.
البته افراد و شرکت‌هایی هستند که می‌توانند بانک‌های ایمیلشان را با شما به اشتراک بگذارند. معمولاً متن و محتوا را برایشان ارسال می‌کنید و آن‌ها نشرش می‌دهند و مبلغی هم از شما می‌گیرند.
در ایمیل‌مارکتینگ، هرچه ایمیل‌های شما به افراد بیشتری ارسال شود، بیشتر ممکن است وارد بلک‌لیست شوید؛ پس ایمیل‌ها را با دقت فراوان و وقتی که واقعاً پیشنهاد ارزشمند و خاصی دارید، ارسال کنید.

تبلیغات تلفنی

مهم‌ترین نکات برای تبلیغات تلفنی از این قرار است:
1. از خط‌های رند و بااصالت استفاده کنید. از خط‌هایی اعتباری تا می‌شود در کارت ویزیت و وبگاهتان استفاده نکنید. اگر هم به سراغ خط‌هایی اعتباری می‌روید، حداقل سعی کنید رندترین را تهیه کنید.
خط شما نشان می‌دهد چه‌مقدار در کارتان جدی هستید. نکتۀ دیگر اینکه هرچه خطتان از پیش‌شماره‌های قدیمی‌تر باشد، اعتماد مشتری به شما بیشتر خواهد شد.
در خط‌های ثابت هم همین نکته صادق است. در خط‌های ثابت، مهم‌ترین موضوع پاسخ‌گویی منشی یا فروشنده یا خودتان است. با پاسخ‌گونبودن یا پاسخ‌گویی بد، بیشتر ضربه می‌خورید.

شخص پاسخ‌گو باید اطلاعات کامل از همۀ امور داشته باشد. برای مثال، فروشندۀ لوازم‌خانگی باید حتی بداند که فلان ماشین لباس‌شویی شما چند کیلوست، اندازۀ دقیق آن چقدر است، مصرف آن چطور است و... . همچنین فرد پاسخ‌گو باید صدایی آرام داشته باشد و شنونده‌ای ماهر و دانا باشد. به قیمت‌ها و تخفیف‌ها هم باید مسلط باشد، نه اینکه از روی لیست بخواند یا مشتری را به دیگری ارجاع دهد.
پیشنهاد می‌دهم تلفن شما حتماً دستگاه ضبط‌صوت داشته باشد تا بتوانید به‌طور اتفاقی مکالمه‌ها را گوش دهید و ببینید خواست مشتری‌ها چیست و توانایی پاسخ‌گویی خود یا فروشنده‌تان را بسنجید. حتماً صندوق انتقادات داشته باشید و همیشه پیام‌ها را گوش دهید.

از بخش‌بندی‌های بیجا در تلفن‌ها بپرهیزید. بعضی‌ها دفتری بیست‌متری دارند؛ ولی وقتی با ایشان تماس می‌گیرید، ماشین پاسخ‌گو می‌گوید: «برای اتصال به بخش فروش عدد 1، بخش انبار عدد 2 و... را شماره بگیرید.» این‌ها جنبۀ تزیینی دارد و هدف از آن‌ها بزرگ نشان‌دادن کسب‌وکار است؛ اما مشتری را آزار می‌دهد.
اگر از سانترال استفاده می‌کنید، به‌جای بوق‌های معمولی می‌توانید از صدای صداپیشه‌های مشهور و خوش‌صدا استفاده کنید. آن صدای معروف اعتمادسازی خواهد کرد. برای این موضوع هزینه کنید.

تلفنتان را طوری پاسخ دهید که صدای شما در رسا‌ترین حالت باشد. اگر بین دادوبیداد کارگران تمیزکار یا تعمیرکار در مغازه هستید، حتماً تلفنتان را به محلی مناسب و آرام ببرید.
تلفنی باکیفیت تهیه کنید. سیم‌ها را بررسی کنید که قطعی نداشته باشد. تا می‌توانید، از تلفن‌های بی‌سیم بی‌کیفیت استفاده نکنید. صدای شما و صدای مشتری باید واضح باشد تا ارتباط به‌خوبی برقرار شود.

بلور تهران
۱۴۰۲/۱۲/۲۲۰۰
پاسخمن بعنوان یک مدیر با 45 سال سابقه عرض میکنم که مثل شما در ایران بسیار کم هستند بهترین مشاوره ایران
زمانی
۱۴۰۱/۰۹/۱۵۰۰
پاسخای کاش شما یک برنامه در تلوزیون داشتید اینقدر خوب توضیح دادید حالا متوجه شدم چطور سرمایگذاری کنم برای مشاوره هم وقت گرفتم ممنونیم از سایت خوبتون و جناب بشیری
basiri solmaz
۱۳۹۸/۱۱/۲۰۰۰
پاسخman mikham ke shoghl rah andazi konam va az zamani ke ba shoma sohbat kardam dar morede karam fahmidam ke bayd eshgh dashte basham ta betonam karhamo anjam bedam va val lezat bebram chun karhaye ke anjam midadam khob nabodan va fake bodan hala fahmidam ke bayad chetori kar konam va mitonam begam kheyli aramesh behtari daram merccccccccccccccccccccccccccc
مهرابیان
۱۳۹۸/۱۱/۲۰۰۰
پاسخ

واقعا عالی بود متهیر کنندست این آرتیکل شما خیلی جامع بود البته من کتابهای شما را خوانده ام

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...