این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد آکادمی حمیدرضا بشیری مدرس و نویسنده حوزه کسب و کار کاملا محفوظ می باشد

نماد اعتماد(ملی) و تائید وزارت در پائین صفحه درج شده است --جهت مشاوره کسبوکار و مشاوره شغلی با آقای حمیدرضا بشیری رزرو هر روزه 02128422567 -09196969202

حمیدرضا بشیری,نویسنده و مشاور کسب و کار بین المللی

حمیدرضا بشیری,نویسنده و مشاور کسب و کار بین المللی
چکیده این مطلب : انتشار : 1403/04/07 13 نظر

حمیدرضا بشیری یکی از نویسندگان و مدرسان کسب و کار هستند که در این روزها در ایران و امریکا نامی شده اند
 

حمیدرضا بشیری کیست؟

حمیدرضا بشیری کارشناس و نویسنده رسمی حوزه کسب و کار می باشد (دارای تحصیلات دانشگاهی نه دوره MBA یا موارد دیگر...)که البته او در علوم های مختلف تحقیقات و پژوهش هایی را داشته است و در برخی از آنها توانسته است مطالب مهمی را گرد آورد و نتیجه آن چاپ کتابهای همچون فروشنده موفق و  مقالات مهارت های نرم بوده است. همچنین صاحب فروشگاه اینترنتی مختلف و کسب و کارهایی همانند ایران چمن 24 grassiran24.com که 15 سال در زمینه فروش فرش فروش چمن مصنوعی و بسیاری از کالا ها همانند  فروش انواع چسب و موارد دیگر در بازار فعال است.

ایشان تحصیلات را نوعی تجمل گرایی میدانند اگر که برای عشق و علاقه دنبال نشده باشد وبرای همین همیشه توصیه میکند که به دنبال علاقه خود بروید و یاد میکند از استاد آلمانی خود که به او در دانشگاه کامپیوتر و برنامه نویسی یاد میداد که همیشه میگفت لطفا درس را برای خودتان بخوانید نه برای دیگران...

برای مشاوره شغلی با حمیدرضا بشیری اینجا کلیک بفرمائید

مشاور کسب و کار

و همیشه هم بر همین اساس تصمیم میگیرد و کلاسهای متعددی که فقط دوست دارد و عاشقشان است را ثبت نام میکند خواه مبلغ سرمایگذاری آن یک ریال باشد  خواه میلیونها تومان و از حضور در آن کلاسها همیشه لذت میبرد.

درباره تحصیلات میگوید آنچه را که عاشقش هستید بخوانید حتی اگر رشته آن وجود هم ندارد شما راه انداز آن رشته باشید مگر علم پزشکی یا علم روانشناسی یا رشته کامپیوتر را کسی از کرات دیگر وارد کرده است ؟

خیر شما میتوانید صاحب چیزی باشید که میخواهید
حمیدرضا بشیری در باره تحصیلات خود اینطور بیان میکند که مگر پیشینیان ما مدرک تحصیلی داشتند و یا آنها را دکتر یا مهندس خطاب میکردند ؟

و هرکس از من بپرسد سطح سواد و تحصیلاتت چیست با خوشرویی پاسخ خواهم داد بیسواد هستم یا میگویم دانشجوی علایقم هستم و برای خودم کار میکنم می آموزم و لذت میبرم خواندن و نوشتن مرا بس است بقیه راه خودش روشن خواهد شد.

حوزه کاری حمیدرضا بشیری از دیرباز درباره کامپیوتر ،شیمی رنگ،روانشناسی،صنعت آموزش،بازارو غیره بوده است و همیشه جز کاسبان و فروشندگان موفق بوده و هست اما همیشه به آموزش عشق و علاقه ای بیشتر دارد و چند سالی است که حتی به طور رایگان به افراد واجد شرایط آموزش میدهد و از این کار هم بسیار لذت میبرد.

یکی از گفته های تلفیقی ایشان اینچنین بیان میکند که :

چو بچرخد چرخ صنعتگر پارسی زداید زه ایران زمین کاستی
چو بچرخد چرخ آموزش و آموزشگر پارسی زداید زه ایران زمین و صنعتش کاستی!

برای خواندن مقاله بسیار مهم 7 راز فروشندگان موفق به صورت رایگان کلیک کنید

حمید رضا بشیری در باره اینکه آموزش به اندازه میتواند به صنعت و ستونهای یک کشور کمک کند بار ها و بارها سخنرانی کرده است و بر این موضوع پافشاری میکند که اگر حتی شمایی که فکر میکنید شغلتان بدترین شغل جهان است به خواندن کتابهای ارزان یا غرضی رو بیاورید کم کم خواهید دید که چه ارزان توانسته اید به چه درجاتی دست پیدا کنید مثالهای آن بسیار زیاد است که در بخش های مختلف در مقالات حمیدرضا بشیری میتوانید آنها را مطالعه بفرمائید.

درباره کتاب خواندن که یکی از مهمترین ارکان رشد بشر است پافشاری بسیار دارد حمیدرضا بشیری همیشه از خاطرات پدرش یاد میکند که همیشه کتاب میخوانده و حتی پس از به رحمت رفتن پدرش میگوید که یک انباری پر از کتاب داشتیم که تا جایی که توانستم کتابهای پر ارزش را پیش خودم و عموی عزیزم نگهداری کردم و همیشه هم مراقب کتابهایش بودم و هستم و گه گداری هم به کتابها سر میزنم و آنها را میخوانم و حتی روزهای آخر که در بستر بیماری بود هم کتاب میخواند و حتی مدادی که لای کتاب قرار داده بود سالهاست که در همان صفحه جا گرفته است و این هم درس آخرش به ما بود که تا آخرین لحظه هم کتاب بخوانید حتی اگر مثل من در بستر بیماری باشید واقعا چه درسی بالاتر از این ؟ 

حمیدرضا بشیری تقریبا بیش از ده سال است که در زمینه آموزش فعال است و هم درس میدهد و هم درس میخواند ویکی از اهدافش همین است که تا میتواند تدریس کند و خوب بیاموزد و عالی آموزش دهد و این موضوع را همانند دم و بازدم با خودش تکرار میکند 

اما صحبت هایی از زبان حمیدرضا بشیری :


به نام خداوند مهربان و بخشنده
من حمیدرضا بشیری در اول از خداوند منان سپاسگذارم بابت اینکه در این راه قدم نهاده ام و تنها یاری های او بوده که توانسته ام این تصمیم را بگیرم که نخست آموزش را برای خودم و برای دیگران به هر چیز دیگری ترجیح دهم
بعنوان یک آموزگار کوچک خواهم گفت که شما چقدر بزرگ هستید و به چه اندازه دارای نیرو های عظیم هستید که گاه دیگران باعث میشوند که فراموشش کنید.

تمام افراد بزرگ از یک نوشته یا یک غلم یا حتی یک گفته بپا خواستند و کاری کردند ، شما مردمان چنان نیروهای عظیمی دارید که میتوانید جهان را تکان دهید اما میتواند رو به منفی استفاده شود همانند هیتلر یا مثبت همانند ادیسون ،مولانا و شاید هم سینا
همیشه شکایت داشتم و دارم که در مردمان ما آنچنان ذهن خلاق و افراد با ذکاوتی هستند اما متاسفانه گرفتار روزمرگی ها شده اند و کوچکترین نگاهی به درون خود نمی اندازند که چه گوهری را دارند از دست میدهند.

همچنان بر این باور هستم که عطار ها و سینا ها و حافظ هایی در این سرزمین پهناور زندگی میکنند ولی مشغول به کار دیگری هستند و شاید هم میخواهند همرنگ جماعت شوند.

دلیل شکست کسب و کار ها

برای خواندن مقاله شکست کسب و کار ها تصویر را لمس کنید
 

اما چرا برای خواسته های خود تلاش نمیکنند؟

میترسند؟

توهم شکست دارند؟

از مسخره شدن میترسند؟

یا از قضاوتها؟
صحبت من اصلا یک صحبت انگیزشی نیست یا از همین صحبتهایی که در جاهای مختلف میشنوید اصلا اینطور نیست 
گویند که هر کسی از همان کودکی مشخص است  که چکاره است حتما شنیده اید ، اما تا حدودی این موضوع غلط است و تا حدی هم درست اگر بخواهم برایتان توضیح دهم اینطور است ، شما کودکی را دیده اید که در کودکی عاشق کتابخوانی است و بسیار هم پسر یا دختر خوبیست ؟ اما در آینده معتاد میشود و یا افرادی را هم دیده اید که از کودکی بسیار خلاق و باهوش است و عاشق مثلا حیوانات و در بزرگسالی یکی از بهترین دامپزشکان میشود 
همه اینها بستگی به پروسه تکان دارد 

پروسه تکان چیست ؟

پروسه تکان در واقع همان پروسه ای است که فرد را به طور مرتب دچار تغیر میکند مثلا فرد بسیار باهوشی در نوجوانی یا جوانی یا هر سنی گرفتار دوستانی میشود که اورا به سخره میگیرند یا اینکه سعی میکنند اورا به سمت خودشان بکشانند و رفته رفته متوجه خواهید شد که همان شخص باهوش تمام هوش ونبوغ خود را از بین میبرد.

 پروسه تکان میتواند گاه با یک آموزش گاه با یک جمله یا هر مدل و نوعی شخص را تکان بدهد و کم کم یا کاملا ناگهانی همان فرد را یک دکتر یک سرمایه دار یا هر فرد موفق دیگر بکند حتی یک کارگری بسیار عالی و درستکار مهم نیست مهم اینست که شخص در جای درست خودش قرار میگیرد.

اصل کار من در آموزش همین پروسه تکان است و اینکه شخص به خودش بیاید و متوجه شود که واقعا انسان اشرف مخلوقات است و میتواند همانند خاک پست پست شود یا همانند افلاک آسمانی و بزرگ البته که در آن حد چه آن درجه پستی و آن درجه آسمانی هر دو زحمت بسیار دارند اما جای آن کجا و جای این کجا
پس اولین نکته برای من این است که شخص متوجه این شود که چه نیرو و چه قدرتی عظیمی دارد و سپس اینکه از چه شغلی خوشش می آید و چه چیزی را قلبا دوست دارد یا آنکه عاشقش است برای همین هم در کلاسها و سمینارها و همه سخنرانی هایم اولین نکته ای که به آن اشاره میکنم اینست که اگر عاشق هستید حضور داشته باشید اگر نه وقتتان را از بین نبرید باید عاشق کارو پیشه تان باشید در غیر اینصورت بنده که هیچ تمامی افاد در این حوزه را هم بیاورند نهایتا شما پولدار خواهید شد اما ثروتمند هرگز زیرا پولداری فقط پول را دارد ولی ثروتمند پول زیاد تنها یکی از دارایی های مهم اوست دیگر دارایی هایی همانند دوستان خوب همانند دلی شاد همانند همسر مناسب و خوب و هر آنچه را که فکر کنید از بهترین ها را دارد.

 

نکته مهم این است
 

فکر نکنید که انسان ثروتمند هیچ مسئله ای ندارد نخیر بلکه همیشه در حال حل کردن مسائل مختلف است که به بهبود زندگی آن کمک میکند

برای آموزش فروش رایگان <این مقاله به شما کمک میکند

یکی از رشته هایی را که تدریس میکنم آموزش فروش است آموزش فروش و بازاریابی یکی از مهمترین نکات برای کسب و کار شماست یا همان علاقه شما میدانید چرا ؟
چون با آموزش فروش بیشتر و راهکار های آموزش فروش بیشتر شما آنچنان قدرتی خواهید گرفت که به بخش های مختلف زندگی هم میتوانید رسیدگی کنید  نکته مهم این است که شما در هر رسته و دسته ای که باشید به این علم بزرگ و مهم باید آگاه باشید زیرا شما هر کاری را که بکنید درواقع خدمت یا کالایی را بخوبی فروخته اید.

دلنوازان
۱۴۰۳/۰۴/۰۹۰۰
پاسخبهترین و حرفه ای
فهیمه سالکی فرد
۱۴۰۲/۰۶/۲۸۰۰
پاسخبیان شیوا با روش جدید
تبریک وعالی بود
مدیریت
۱۴۰۲/۰۷/۲۲۰۰

درود بر شما بسیار سپاسگزاریم از توجه و مهرتان

فهیمه سالکی فرد
۱۴۰۲/۰۶/۲۸۰۰
پاسخفوق العاده عالی
postal gol
۱۴۰۱/۰۹/۱۵۰۰
پاسخمشاوره های شما بینظیره ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه یک ساعت مشاوره 1 ترم دانشگاهه
دکتر بهرام
۱۴۰۰/۱۰/۲۵۰۰
پاسخبهترین کلاس ها و همایش های ایران را دارید خصوصا پزشکان و جراحان بسیاری از شما بهره بردند
admin
۱۴۰۰/۱۱/۰۶۰۰

درود بر شما مدیر ارزشمند سپاس از پیام پر مهرتان

روابط عمومی
۱۴۰۰/۱۱/۱۶۰۰

سپاس از توجه شما 

نسترن فریبا
۱۴۰۰/۰۵/۲۵۰۰
پاسخبسیار شیوا توضیح داده بودید عالی عالی عالی
بهرامی
۱۳۹۹/۰۶/۰۳۰۰
پاسخجز بهترین های ایرانیید سالن دانشگاه شهید بهشتی دیدمتون
رحیمی مرضیه
۱۳۹۸/۱۱/۲۲۰۰
پاسخواقعا لذت بردم خیلی خوبه که شناخت از خود اینچنین باشه
تقوی
۱۳۹۸/۱۱/۲۲۰۰
پاسخدرود بر شما
سارا
۱۳۹۸/۰۹/۱۸۰۰
پاسخبسیار خوشحالم از اینکه بالاخره کسی آمده و کار و حرفهای نویی داره بنده تمام مقالات و سی دی های شما را گوش دادم و خوانده ام میتونم بگم بهترییییییییین هستید.سارا میرزایی از تهران

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...