این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد مشاوره شغلی و کسبوکار آنلاین و حضوری کاملا محفوظ می باشد

نماد اعتماد(ملی) و تائید وزارت در پائین صفحه درج شده است --جهت مشاوره کسبوکار و مشاوره شغلی با آقای حمیدرضا بشیری رزرو هر روزه 02128422567 -09196969202

معجزه تکنیک های فروش: آشنایی با تکنیک‌های پیشرفته برای بهبود عملکرد فروش

معجزه تکنیک های فروش: آشنایی با تکنیک‌های پیشرفته برای بهبود عملکرد فروش
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/01/19 3 نظر

در مقاله حاضر، به بررسی جدیدترین تکنیک‌های فروش در دنیای امروز پرداخته می‌شود. این تکنیک‌ها از راهکارهای دیجیتالی گرفته تا بهینه‌سازی تجربه خرید، ارتقاء مهارت‌های ارتباطی، و بهره‌گیری از تحلیل داده‌ها جهت بهبود استراتژی‌های بازاریابی را شامل می‌شود.

تکنیک های فروش

"هنر فروش، همواره یکی از مهارت‌های برجسته در دنیای تجارت بوده است. فروشندگان ماهر، همچون نقاشانی هستند که با رنگ‌های مختلف از ذهن مشتریان تصویرهایی جذاب می‌کشند. در این راه، تکنیک‌های فروش نقش کلیدی ایفا می‌کنند؛ ترکیبی هنرمندانه از استراتژی و ارتباطات که می‌تواند به هر کسب و کاری جوانب نوآورانه‌ای ببخشد. در زیر، به یک سفر جذاب در دنیای تکنیک‌های فروش دعوت می‌شوید: بعد از این 10 مورد موارد اصلی دیگری بیان شده

1. هوش تجاری:

درخشش در هنر فروش با شناخت عمیق از بازار و مشتریان شروع می‌شود. تحلیل نیازها، شناخت رقبا و پیش‌بینی تغییرات بازار، چشم اندازی نوآورانه از مسیر شما را مشخص خواهد کرد.

2. ارتباطات موثر:

هنری که هر فروشنده با آن طراحی می‌کند، ارتباط موثر است. گفتگویی چندبُعدی که به گوش مشتریان می‌رسد و احساساتشان را لمس می‌کند، یک آهنگ زیبا در هماهنگی با موفقیت فروش است.

3. خدمات شخصی‌سازی:

هر مشتری یک داستان منحصر به فرد دارد. توانایی در فهم و تلفیق با داستان هر فرد، به شما این امکان را می‌دهد که پیشنهادها و راهکارهایی را ارائه دهید که به دقت به نیازهای آنها پاسخ دهد.

4. ایجاد تجربه مثبت:

هر خرید یک سفر است. از لحظه ورود به دنیای محصول یا خدمت تا لحظه تحویل، توانایی ایجاد تجربه‌ای مثبت و خاص، می‌تواند مشتری را به شما متصل کند.

5. تخصص فنی:

به اندازه کافی آشنا با محصول یا خدمت خود باشید. این تخصص فنی به شما اعتماد مشتریان را جلب می‌کند و امکان ارائه مشاوره موثرتر را فراهم می‌کند.

6. آفر و تخفیفات ویژه:

جادوی اقتصادی! ارائه آفرها و تخفیف‌های ویژه، مشتریان را ترغیب به انجام معامله می‌کند و باعث ایجاد حس فوری مزایا می‌شود.

7. استفاده از فناوری:

هوش مصنوعی و تکنولوژی به شما ابزارهای قدرتمندی برای بهبود تجربه مشتریان فراهم می‌کنند. بهره‌گیری از جدیدترین ابزارهای فناورانه به توسعه هنر فروش کمک می‌کند.

8. مذاکره هنرمندانه:

هر معامله یک اثر هنری است. مهارت در مذاکره و ایجاد وضعیتی متوازن، شما را به یک هنرمند در فن مذاکره تبدیل می‌کند.

9. آموزش و توجیه مشتری:

توانایی در توضیح بهترین نحوه استفاده از محصولات و خدمات، نقش استادی در هنر فروش دارد. این آموزش مشتریان را به همراهی شما در سفر خرید هدایت می‌کند.

10. گسترش افق بازار:

هر کسب و کار به یک ماجراجویی در بازار شده است. استفاده از رویکردهای نوآورانه برای افزایش پوشش بازار، شما را به کشف زوایای جدید هنر فروش می‌برد.

بنابراین، هنگامی که به دنیای تکنیک‌های فروش وارد می‌شوید، همواره به عنوان یک هنرمند در معرض تجربه، ارتباط و استراتژی قرار دارید. این هنر، افق گسترده‌ای از امکانات را در اختیار شما قرار می‌دهد تا هر معامله را به یک اثر هنری تبدیل کنید."

تکنیک فروش برعکس

این تکنیک درواقع نوعی از مباحث کاملا شناخت میباشد برای این کار کافی است در تمارین فروش خود یا در حین فروشندگی کاملا خودتان را جای مشتری قرار بدهید و ببینید به همان مقدار حاضر به اعتماد کردن هستید یا واقعا مجاب به خرید شده اید یا خیر واقعا با اینکه این تکنیک فروش در کشور های توسعه یافته  مثلا همانند امریکا میبینید که همه مشاوران املاک در برنامه های تلوزیونی یا در خیلی از بخش هایی که فروش رخ میدهد دقیقا همین کار را به شایستگی انجام میدهند.

تکنیک فروش کیو سی qc

در این مدل از تکنیک های فروش باید خدمتتان عرض کنم که تکنیک تویوتا و  بنز میباشد  اما چرا و چگونه به چنین تکنیک فروشی دست پیدا کرده اند ؟
همانطور که در بسیاری از مکانیکی ها قدم میزدم متوجه یک مکانیکی شدم که در آن تنها یک خودرو تویوتا قرار داشت اما بقیه مکانیکی ها پر بود از خودرو های برند مختلف واقعا متعجب شدم و از مکانیک پرسیدم که چرا سر شما خلوط است او برایم توضیح داد که ای بابا همه رفتن نماینگی های خودرو های چینی و ایرانی گرفتند برای تعمیر و فروش قطعات ما رفتیم چسبیدیم به تویوتا ! و جالبتر آنکه برایم توضیح داد  و گفت تنها برای تعویض لنت می آیند و هیچ کار دیگری معمولا ندارند مگر تعمیراتی که راننده واقعا رعایت نکرده باشه یا موارد تصادف و واقعا کیفیت کالا ها آنقدر زیاد است که واقعا ما هم بیچاره شدیم!

واقعا هم همینطور بود تویوتا از دیرباز همین کیفیت را داشته است خوب همین هم هست که میبینیم فروش آن از همه خودرو های جهان بالاتر بوده است  پس خواهشا برای فروش بیشتر خیلی دنبال تکنیک های فروش عجیب غریب نباشید مهمترین آن همین کیفیت است که بنظرم جز بهترین تکنیک فروش کره زمین همین میباشد
عقده من این است که اگر همه کیفیت های کالا و خدمات جهان تویوتایی یا فرا تویوتایی بود مردم جهان اعصاب راحت تر روان بهتر و همینطور ذخایر پولی آنها هم بهتر میبود ولی حیف و صد حیف که چنین سازمانی در دنیا وجود ندارد هست البته اما خودشان آنقدر کیفیت ندارند.

تکنیک فروش لبخند

مثالی که در کتاب آورده ام این است که به قول فرهیخته ای اگر که لبخند نزنید واقعا  نیمه برهنه هستید و آیا واقعا شما خانم یا آقا دوست دارید نیم برهنه باشید در جوار مشتری ها ؟! جالبتر آنکه چقدر اسلام هم در همین باره توضیح داده است که مومن لبخند باید داشته باشد نه چهره درهم که البته در این حد کفایت میکند که لبخند را جزی ازز تکنیک فروش خود بدانید البته رفته رفته سعی کنید که از حالت تصنعی آن را خارج کنید و ملیح و تبسم را وارد وجودتان کنید این موضوع هم خیلی موثر میباشد
تکنیک فروش مدیرت زمان یک یک
دراین نوع از تکنیک فروش اینطور بیان میشود که فروشنده محترم همیشه ما یک چیز کلی را برابر بدست آوردن یک چیز کلی میدهیم که کل این روند یک زمان خاص را نیاز دارد
مثال:
آقای ایکس یکی از آپارتمانها و خودرو خود را میفروشد و از بانک مبلغی هم وام میگیرد و در نهایت پا به نمایشگاه خودرو شما میگذارد و در آنجا شما شانس این را دارید در قبال آن خانه و حساب پس انداز و خودرویی که فروخته شده و شما خبر ندارید از آنهمه ماجرا و حتی روش بدست آوردن آنها ..... باید یک خودرو واقعا با کیفیت و خوب به آن شخص بفروشید و شاید در حدود دو ساعت این اتفاق رخ بدهد و شما مبلغ سود حدود پنجاه میلیون تومان را بدست بیاورید
حالا شخصی با پولی که در کارت عابر بانکش دارد وارد فروشگاه دیگر شما میشود که بوتیک دارید و شاید حدود 2 ساعت یا بیشتر زمان ببرد که به آن یک دست کت و شلوار بفروشید و نهایتا اگر جز لوکس فروش ها باشید و آنهم فرد ثروتمند یک میلیون تومان سود کرده اید
نتیجه : شخصی در دو ساعت 1 میلیون تومان را در دو ساعت بدست می آورد
شخصی در دو ساعت 50 میلیون تومان سود بدست می آورد
خاطرم هست زمانی که کامپیوتر درس میدادم و سنی هم نداشتم حق التدریس بودم هر ساعت حدود 3 هزارتومان دریافت میکردم  یعنی هر دو ساعت 6 هزار تومان

نتیجه کل : مراقب باشید پا در چه زمینه شغلی میگذارید البته تکنیکهایی هم برای همان شغلها هست که بعد ها آنها را آموختم و کلا همه چیز تغیر کرد
راز فقط در تکنیک های فروش میباشد چه معلم چه سوپر مارکت کفاش یا وارد کننده خودرو

تکنیک های فروش آنلاین

در این نوع از تکنیک فروش باید صادقانه خدمتتان عرض کنم که اگر این مورد را نمیدانید هیچ چیزی نمیدانید و به زودی شما وضعیتتان بهم خواهد ریخت البته همه نکته این است که شما باید فروشندگی دیجیتال و آموزش فروش اینترنتی را بخوبی بدانید اگر روزی روزگاری متوجه شدید که دیر شده باشد شما باید پولهای زیادی را خرج کنید تا به این درجه از کسب و کار دست پیدا کنید پس این مورد را فراموش نکنید و تا میتوانید برای این موارد تلاش کنید و بیاموزید در دوره آموزش فروش اینترنتی با حمید رضا بشیری همه این موارد را تدریس خواهد کرد و شما را دقیقا به آن نقطه اوج خواهد رساند.

تکنیک وفاداری به ادب

یکی دیگر از مباحث مهم تکنیک های فروش این است که ادب را رعایت کنیم اصلا چیز سخت  و عجیبی نیست و همه این برمیگردد به وجود ما به اخلاقیات و سبک زندگی ما ،بسیار دیده اید که در محیط های فنی همانند تعمیر گاه ها و گاراژ ها بسیار فحش میدهند واقعا این مبانی مذخرف را چه کسانی یاد داده اند افراد بی شخصیتی که در قدیم استاد مکانیکی بوده اند و برای اینکه حرف های خود را به کرسی بنشانند از این ادبیات استفاده میکردند و البته شاگردانی که فکر میکردند از بهره هوشی پایینی برخوردار هستند در صورتی که معمولا اینطور نیست و همه صفر تا صد این موضوع اشتباه بوده و هست.

دیدگاه را اگر تغیر دهیم اینطور است که : یک مکانیک خودرو اولا ریاضی خوبی دارد چون میداند قطعات چطور کار میکنند و هندسه بسیار خوبی هم دارند چون اشکال را هم براحتی با چشم متوجه میشوند که چه سایز و نمره ای هستند و از دیدگاه دیگر اینکه مهندس هستند و چه بسا از مهندسین هم بالاتر چون همه چیز را فنی میدانند و از آنهم که بگذریم هنرمند هم هستند اگر هنر نداشته باشند چطور خودرویی را صافکاری میکنند یا نقاشی میکنند آنهم به آن سختی رنگی که صنعت یک کشور همانند پورشه آلمان بر روی یک خودرو میپاشد همان رنگ را شخصی در یکی از شهر های ایران با همان دقت رنگ آمیزی میکند ولو آنکه رنگ همان رنگ خارجی هم باشد که البته بیشتر رنگها را هم میسازند خوب واقعا چرا اینها خودشان را دست کم میگیرند چه کسانی این فرهنگ های مذخرف قرون وسطایی را به آنها یاد داده است ؟

پس نتیجه تکنیک ادب این است که ادب همانند آبشار میباشد زمانی که سرازیر میشود همه جه را زیباتر میکند و روح میبخشد به آن منطقه پس همانند آبشار باشید در بیابانی خشک و بی آب علف ادب را جاری کنیم در صنف ها و تا جایی که میتوانیم این موضوع را اول از خودمان شروع کنیم تا به مشتریانمان هم برسد.

تکنیک ابر موفق ها چه کرده اند

شخصی به نزد بزرگی میرد و میگوید که عشق وجود ندارد و اسرار به این موضوع میکند که عشق فقط در کتابهاست و جالبتر آنکه آن شخص میگوید خدارا شکر که در کتابها هست پس وجود دارد و این مورد اگر برای شما هم پیش بیاید جایی هست که به آن مراجعه کنید و از آن بیاموزید داستان برگرفته از سخنان الهی قمشه ای
حالا این موضوع هم همین است باید در کتابها در زندگینامه ها و همه جا بخوانید و بررسی کنید که بزرگان واقعا چه کرده اند چه زندگی هایی داشته اند در کتاب استاد عشق میتوانید این موارد را بخوبی بیاموزید که پروفسور حسابی که بود و چه کرد و بسیاری از دیگر موارد که پیشنهاد میدهم آنها را همانند تکنیک فروش برای خود بیاموزید و در زندگی و کسب و کار خود پی بگیرید.

ROI یا همان نرخ بازگشت

این یک تکنیک محاسباتی برای فروش میباشد یعنی اینکه شما همیشه باید متوجه این موضوع باشید که در ماه چقدر برای تبلیغات هزینه کردید و چه مقدار هم  سود کرده اید یعنی این دو مورد را باید بدانید حالا میتوانید فصلی آن را بدست بیاورید ماهیانه یا سالیانه  مهم نیست مهم آنست که این تکنیک را حتما بکار بگیرید 
البته برای مباحث آموزش MROI   و ROI حتما این مطالب را در مقاله ای جداگانه قرار خواهم داد منتها در همین حد باید بدانید که هرچقدر نرخ بازگشت بالاتر و هزینه سرمایگذاری برای تبلیغات کمتر باشد بهتر است  اما در این نوع از تکفیک فروش ما همه این موارد را بهینه میکنیم که به طور عجیبی سود دهی داشته باشد.

تکنیک یک کیلو بزارم یا دو کیلو

در این نوع تکنیک فروش که کاملا هم قدیمی ولی کارا هست این مباحث را بیان میکند که زمانی که شخصی وارد مغازه شما شده است و هی دست دست میکند که این لوبیا چیتی ها خوب هستن یا نه یا چرا ریزن یا چرا درشتن و غیره بدانید که خریدار است و درجا بگویید یک کیلو بزارم یا دو کیلی چقدر کافیه بزرگوار ؟ همین مورد برای فروش شما کافیست موضوع و تعلل روانی شخص را ناگهان  با دادن پیشنها بسیار خوب تمامش کنید اگر گفت صبر کنید انتخاب کنم بفرمائید هر گونه سوالی دارید بنده در خدمتم و وقت ما برای شماست البته مشتری را راحت بگذارید نه آنکه چسبیده باشید به مشتری قصد شما خدمت کردن است نه فقط بفروشید ما انسان هستیم نه رباط

تارگت شما چیست ؟

تکنیک فروش تارگت target این موضوع را بیان میکند که شما باید بازار خودتان را بخوبی بشناسید واقعا چرا باید در حوض سر فلکه قلاب می اندازید بعضی از مشاوره هایی که میدهم این کارها را انجام میدهند که مثلا در جایی که اصلا مردم نیازی به قطعات تراکتور ندارند همین مغازه قطعات تراکتور را زده اند مشتری هم دارد اما بسایر کم حالا همان مغازه کافی است اینترنتی کار کند و حتما در روستا ها مارکتینگ کند ببینید که پولی به سمت  آن  سرازیر میشود   یا کارخانه ای که آدامس در جهان تولید کند که فقط برای افراد با دندان مصنوعی باشد و به دندان ها نچسبد این بازار هم بیار امن است و نو آوری هم شده و بازار هدف بشدت بالایی دارد.

تکنیک فروش ریلکس

در این نوع از تکنیک فروش باید بدانید که واقعا چرا بعضی از فروشنده ها همانند کنه با خریدار میچسبند که بفروشند در این باره یک پاسخ دارم آنهم اینکه شما صرفا خدمتگذار لبخند رویی هستید که با تمام احترام خادم مشتریتان هستید و حالا میخواهید خودرو مازراتی بفروشید یا ژیان هیچ فرقی نمیکند مشتری را باید احترام داد باید به آن وقت داد آرامش داد تا بتواند خرید کند این مورد را با تکنیک یک کیلو بدم یا د کیلو تلفیق کنید خودتان متوجه خواهید شد که منضور چیست فروش فروش است حالا نمک تا سیاهی ذقال همه به همین ترتیب میباشد.

تکنیک فروش سکوت یا همدردی 

در این نوع از تکنیک باید بدانیم که خریداران معمولا شاید قبلا کالایی را خرید کرده اند و از آن ناراضی بوده انو و در نهایت به شما پناه آورده اند در این صورت دوست دارند مه درد دل کنند و بگویند که فروشنده قبلی سر آنها کلاه گذاشته است شما نباید به خریدار بگویید که چه اشتباهی کردید و او را سرزنش کنید اگر مشتری اول سر او کلاه گذاشت و مال او را خورده است شما با این کار سر شخصیت و جربزه و باور ایشان کلاه خواهید گذاشت با این کار پس فقط همدردی کوتاه یک جمله ای بکنید که امیدوارم ما بتوانیم درست تر به شما خدمت کنیم یا چنین جملاتی ... خیلی با ادب و با شخصیت و هم ابراز همدردی کردید و هم نگفتید که وای چرا این کارا کردید چرا اعتماد کردید و غیره ....... مشتریتان را خرد نکنید خصوصا مشاغل خدماتی همانند آرایشگاه ها مکانیکی ها پزشکان جراح ها و دیگر مشاغلی که حتی رعایت نکردن این مورد باعث دعوا ها و درگیری ها و حتی دادگاه پاسگاه و غیره خواهد شد پس حسابی حس خوب بدهید و کارتان را انجام بدهید.

Spin تکنیک فروش اسپین

در این تکنیک فروش اسپین یا همان  مدل فروش اسپین موارد بسیاری که همه آنها از سوال تشکیل شده است توجه میکنیم البته خیلی نمیخواهد که علمی هم این مود را حفظ و بررسی کنید همه این موارد چند تا سوال است و بس پس خودتان را بیخودی درگیر نکنید 
حرف S به معنای Situation میباشد و معنای آن موقعیت یا تقریبا وضعیت کنونی مشتریتان است مثلا شما فروشنده خودرو هستید برای این مورد میپرسید میتونم بپرسم خودرو قبلی شما چی بوده ؟ بنز اس 350 سال 2006 ممنونم آیا الان هم علاقمند هستید که بازهم مرسدس داشته باشید ؟ و کلا سوالهایی دقیقی که شما را به هدف خریدار برساند اما در رابطه با موقعیت خریدار است
حرف P به این معناست که مشکلاتی که داشته اید با آن خودرو چه بوده است مثلا میگوید که مصرف بسیار بالایی داشت و هزینه های تعمیر و نگهداری آن برایم بالا بود ، عذر خواهی میکنم مورد دیگری هم داشت مثلا مثل آپشن های قدیمی ؟ یا به روز نبودن سیستم صوتی؟ ناگهان میگوید بله بله واقعا با گوشی اپل واقعا مشکل داشتم ... وکلا بر روی مشکلات تمرکز و سوال میپرسید

حرف I یا Implication که این مورد هم پیامدها را می سنجیم که این مورد در دو سطح صورت میگیرد یکی قبل  از خرید و دومی پس از فروش که پیامد های خرید این محصول را برای مشتری میتوانید توضیح دهید که بله اگر این خودرو مثلا لکسوس را بخرید هم کیفیت بالایی دارد هم اینکه کاملا لوکس و در حد حدود بنز میباشد و نکته آنکه هیبریدی هست و مصرف آن با خودرو قبلی شما در هر صد کیلومتر تقریبا ده لیتر تفاوت دارد آن هر صد کیلومتر 15 لیتر مصرف داشت و این یکی در هر صد کیلومتر 5 لیتر مصرف میکند  پس پیامد ها رو توصیف میکنید همانند رویا
و اما سطح دوم هم پیامد واقعی آن را از مشتری میپرسیم مثلا یک ماه بعد تماس میگیریم و میگوئیم از خودرو جدیدتان راضی هستید مصرفش چطور است با تلفن همراه شما مچ شده ؟ راحتید ؟ و خوب آنها را بررسی بفرمائید.

در مدل فروش اسپین و حرف آخر N

در حرف آخرکه معنای Need pay off هست خیلی دقیقتر و مفصل باید در موردش بحث کرد که از حوصله این مقاله واقعا خارج است اما در همین حد که خرید و بررسی خرید مشتری که از این خرید راضی است یا نه و کلا بررسی های خاص میباشد که معمولا کیس به کیس باید این موارد را بررسی کرد برای نمایشگاه دار یک روش برای املاک برای پزشک و غیره ..... مقاله مفصل در این باره را در همین سایت بخوانید تخصصی برای ایم مورد نوشته شده است.

تکنیک فروش قدرت فروشنده

در این تکنیک همیشه اسرار به این موضوع دارم که لباسها و عطر شما و صدای شما همه اینها به همین بستگی دارد خصوصا در فروش های حضوری که باید واقعا یه شخصیت ساده شیک و عا باشید البته همه اینها باید واقعی باشند ذره ای فیک باشد مشتری خیلی سریع فرار خواهد کرد مشتری راهی ندارد که با شما زندگی کند و شما را بسناسد از هر آنچه که موجود هست در همان زمان کم شما را قضاوت میکند خواه خوشتان بیاید خواه بدتان بیاید پس تا میتوانید به این موارد توجه کنید مردم از انسانهای ضعیف چیزهای گران نمیخرند.

 تکنیک فروش ارزشمند تر پولدار تر

در این نوع از تکنیک های فروش باید خوب توجه داشت که سرنوشت شما را تعین میکند برای مثال اگر شما شروع کنید به یک کار بی ارزش کردن همانند خواندن آواز با صدای بد خوب واقعا کار شما ارزش خرید کردن دارد ؟ یا اینکه تولید یک کالا پر فروش را به صورت تقلبی آغاز کنید ! واقعا این کار ارزش دارد ؟؟؟ یا پنچری دوچرخه را بگیرید و بیشتر هم بلد نباشید اینها همه بی ارزشند کاری نمیکینید حالا کافیست اگر صدا هم ندارید یک ساز را با قدرت تمام بنوازید و همه وجودتان را در آن تخلیه کنید بعد ها میبینید که کلهر شده اید یا علیزاده ..... چقدر تفاوت ارزش داشت ؟

یا با گذراندن یک دوره فنی در فنی حرفه ای منطقه تان میتوانید مکانیکی یا تعمیرات وسیله خاصی را بیاموزید و هر روز و هر روز تر تخصصی تر با همین مطالب رایگان در سایت پیشرفت خواهید کرد و میشوید یکی از معروف های همان رسته 
البته ببخشید که مثالها اینطور هستند ما هیچ شغل و دسته و رسته ای را کم ارزش نمیدانیم در اینجا صرفا اطلاعات داده میشود و بقیه ماجرا در کارگاه های آموزش فروش میباشد

تکنیک فروش مشاوره فنی مشاوره خرید

بسیار این دو مورد آسان است شما خودتان را همیشه فروشنده ننامید ببینید تفاوت بین این است که شما بفرمائید 
مشاور فنی نمایشگاه ماشین هستید 
فروشنده ماشین هستید
واقعا شما کار اولی را انجام میدهید دومی خودش اتفاق می افتد پس کار درستتان را بیان کنید نه فروش نه که آن بد باشد اما  اما اما  هزاران بار اما هم بگویم این را بیان نمیکند که بدانید همه مردم اسم فروش که می آید تن و بدنشان میلرزد چون شما میخواهید پولشان را بگیرید.

شما که همه هدفتان خیر است پس نامتان را هم تغیر دهید البته نه همانند مشاوران املاک آن هم واقعا دافعه دار شده است و میتوانید بگوئید معرف ملک یا چاره ای برای تغیر دادن نامهایی که واقعا در جامعه کاملا به اشتباه دافعه گرفته است در صورتی که همان مشاور املاک است که شما را خانه دار میکند. 

تکنیک فروش زمان

واقعا در همه تکنیک های فروش این را خیلی دوست دارم تا به حال با شما تماس گرفته اند که سریع شروع کنند به بلغور کردن اراجیف تکراری که ما فروش فلان داری شما برنده فلان شده اید و غیره اصلا نمیفهمند که که طرف در چه حالی هست در جلیه در آسانسور و .... باید اگر کار فروش را انتخاب کرده اید زمانهایی را هم برای این موارد در نظر بگیرید و حتی بپرسید که آیا الان تایم خوبی برای صحبت کردن هست میخواستم فلان محصولمان را به شما معرفی کنم ... خیلی با شخصیت و با ادب

تکنیک فروش رفع ابهام

در این تکنیک فروش هر آنچه را که باعث ابهام است فراموش کنید مثلا نگوئید که  نمیدانم چند سال این گوشی کار خواهد کرد خوب این موضوع را بررسی کنید و توضیح بدهید که حد اقل 5 سال بخوبی کار خواهد کرد 
نکته بعد اینکه همیشه بپرسید آیا سوال دیگری هست که من به آن اشاره نکردته باشم مورد ابهامی هست ؟ خیلی راحت در جلسات فروش این موارد را بپرسید  حتی اگر سوپر مارکت دارید بپرسید آیا این مایع شوینده همانی هست که نیاز دارید آیا میخواهید شیر آلات هم براق کند ؟ کلا بپرسید کم نگذارید.

Snap
تکنیک فروش با زبان بدن

زبان بند یک تکنیک فروش بسیار جذاب است واقعا در زمان خرید اجناس کالا ها بررسی کنید ببینید در گذشته چه فروشنده هایی را میشناسید که آنها حرکات خاصی داشتند واقعا هم مهم است 
زبان بدن بیش از 70 درصد منضور شما را میرساند اینکه اخم کنید تا دستتان را یا شانه هایتان را به نشانی به تائید استفاده کنید نوع دیگر زبان بدن خم ایستادن یا روی یک پا ایستادن یا شل نشستن ها را در جلسات و فروش های حضوری حتی تلفنی را باید رعایت کنید چون با همان کج و شل بودن میفرمائید که کالا و خدمات ما مالی نیستند برو جایی دیگه خرید کن این یعنی زبان بدن.

تکنیک فروش دوست داشتن محصول

یک معجزه ای وجود دارد بنام اینکه باید محصولتان را دوست داشته باشید اصلا این بزرگترین تکنیک فروش جهان است زیرا دوست داشتن محصول یا خدمتی که انجام میدهید خودش بسیار مهم است برای مثال فقط تصور کنید که الان شما به چه چیزی علاقه شدید دارید و چه چیزی را بسیار دوست دارید واقعا برای فروش آن آنقدر اعتماد به نفس و اطلاعات و انگیزه دارید که حد ندارد البته جدای از موضوع علاقه مثلا به دوچرخه تان منضور من چیزی مثل علاقه به دوچرخه سواری است و در آن تخصص و علاقه و تجربه دارید برای همین خودتان را در شغل هایی که نه محصولش نه خدماتش را دوست ندارید وارد نشوید سم به خودتان تزریق نکنید در بخش پیشنهاد فیلمها فیلمهایی در این باره ببینید متوجه خواهید شد.

تکنیک درگیر کردن مشتری

در این مورد از تکنیک فروش باید خدمتتان عرض کنم که بپرسید که آیا آپشن پارک این ماشین که مد نظر دارید رو تست کردید ؟ اینجا فرد خیلی ترقیب میشه و شما حالا به آن شخص یک فرصت طلایی میدهید و بعد میگوئید میدانستید این خودرو چند کیلومتر باید روغن عوض کنید تا 5 سال نیاز به تعویض روغن ندارید (فولکس 2019) و سوال و جوابهایی که خریدار را با اطلاعات شیرینتان به وجد بیاورید نمونه آن همیشه این بوده است که تعداد تولید آن در دنیا فقط 50 عدد بوده که این اولین یا فلان عدد آن است و با اطلاعات ارزشمند تر خودتان را ارشمند تر کنید.

تکنیک فروش نگاه

در این تکنیک که در زیر مجموعه زبان بدن است باید خوب دقت داشته باشید که به موضوع خانم بودن و آقا بودن مشتری بخوبی دقت کنید زیرا در برخی موارد از مشتریان این تصور اشتباه برداشته میشود که فروشنده خیلی به من نگاه میکرد و از این تفکرات عجیب اما همه مسله این است که باید نگاهتان را حسابی تقسیم کنید گاهی به چشمان شخص گاهی به کالا یا بروشور ها و موارد اینچنینی اما نگاهتان به در دیوار به کیف و ساعت مشتری و زمین نباید باشد میدانم که بسیار ساده است اما باور کنید همچنان این موارد جز مهمترین ها هستند.
 

agha miri
۱۴۰۱/۰۹/۱۶۰۰
پاسخخیلی خوب و مفید بود
mRKAZ darman dds
۱۳۹۹/۱۲/۰۹۰۰
پاسخshoma behtarin hastidaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
علی محمدی
۱۳۹۹/۰۱/۲۵۰۰
پاسخکیف کردم از اینهمه اطلاعات درجه یک واقعا عالیه خصوصا کتاب صوتییییییی که معرکسسسسسستتتتتتتتتت

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...