این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد مشاوره شغلی و کسبوکار آنلاین و حضوری کاملا محفوظ می باشد

نماد اعتماد(ملی) و تائید دولتی در پائین صفحه

دوره آموزش عزت نفس قسمت دهم (قسمت آخر)

انتشار : 1401/05/21 1 نظر 389 بازدید

دانلود رایگان دوره آموزش عزت نفس قسمت دهم (قسمت آخر)

در این بخش آموزش عزت نفس موارد زیر را مورد بررسی قرار میدهیم 

اشتباه در عزت نفس:

باید ببینیم که واقعا برخورد شما نسبت به اشتباهات خود چگونه است و با خود مهربانانه برخورد میکنید یا نه اینکه خود را همانند یک فرد بسیار بد شماتت میکنید و باعث آسیب  به خودتان و نهایتا دیگران میشوید همه این موارد مهم است اما خواهشا کمی با خود مهربان تر باشید چون زمانی که از خود عصبانی هستید کاری را از پیش نمیبرید و همش باعث آسیب به خودتان و دیگران میشود.

پس (آموزش عزت نفس)موارد اگر قابل مطرح شدن هستند به یک فرد متخصص مراجعه میکنیم برای آن وقت صرف میکنیم تا به امید خداوند متعال که بخشنده ترین است و آنقدر بخشنده است که حتی میگوبند شیطان هم در آخرت امید به بخشیده شدن دارد آنکه سر منشا همه گناه ها و گمراهی هاست  دیگر ما که یا در رابطه شکست خورده ایم  یا در کسبوکارمان دچار مشکلاتی شده ایم یا مواردی که معمولا قابل حل شدن هستند تنها با کمی بخشش با کمی تغیر  و فرد متخصص به راحتی میتوان همه این موارد را حل کرد.

دوره رایگان آموزش اعتماد به نفس
 

شکست در عزت نفس:

در برابر شکست اگر بخواهیم بگوییم شکست و باعث رشد شده است و همیشه ما به این موارد که میرسیم مثال میزنیم که اگر یک هسته میوه در زیر خاک پوسیده نشود هرگز تبدیل به گیاه نخواهد شد پس اینچنین مهم است.


حرف مردم در عزت نفس:

یکی از بدترین گناه ها همین است حرف مردم حرفی که همیشه در ایران و حتی در خارج هم باعث اذیت روح و جسم دیگران میشود متاسفانه حرف مردم و آبرو خیلی برای ما ایرانی ها مهم است و مهم هم هست اما چه کنیم که ای بابا پشت پیامبر هم حرف میزنند پشت خدا هم حرف میزنند و موقع گرفتاری ها صدای ناله آنها بلند میشود.

در آموزش عزت نفس حرف مردم واقعا باید در پائین ترین سطح خود قرار بگیرد واقعا راهی جز این نیست  و کم کم یاد بگیریم مثل جدول ضرب مثل جمع و تفریق این هم همان مهارت است فرقی نمیکند باید یاد بگیریم که از این نادیده گرفتن هم استفاده کنیم. ای کاش اینها را در دبستان به ما می آموختند.

مقایسه در عزت نفس:

اگر از من بپرسند در کودکی مشروب خوردن بدتر است یا مقایسه کردن کودک من میگویم هر دو در یک اندازه بد و مذخرف خواهند بود ، یعنی چه که ما بعنوان همسر بعنوان دوست یا پدر یا مادر هر روز از سر بیکاری و جهل نشسته ایم و مرتب کودکان را با هم مقایسه میکنیم این یک بیماری است یک بیماری بد.

کسی که خودش یا هرکس دیگری را مقایسه میکند مرتکب تفکر جهل و نادانی شده است تنها جایی که انسان میتواند به مقایسه بپردازد تنها و تنها خود را با چند ساعت قبل با ماه قبل و سالهای قبل است ، خیلی مهم است که بدانیم چه میکنیم  آیا در مسیر درست اهداف و پیشرفت خود هستیم یا نه چک کردن خود و مقایه خود با زمان و عمر خود مهم است نه با دیگری که هم سن من است چنین است چنان است یا از من بزرگتر زیباتر با تحصیلات کمتر یا بیشتر است اینها همه و همه از جهل و نادانی خود است نه چیزی کمتر نه بیشتر

 
 مقیاس در آموزش عزت نفس:

مقیاس زمانی برای انسان پیش می آید که خود را یک محصول یا کالا بداند برای مثال خانمی که مرتب به چروک های شکم خود توجه میکند یا اندازه سینه ها و لب های خود و حس بد میگیرد این یعنی اینکه خودش را یک کالا تصور میکند که اگر چنان بود بهتر و اگر چنین است بد است.

نکته : اگر شخصی شرایط برای بهبود وضعیت را برای خود میبیند و خود را دچار زحمت  زیاد نمیکند و آسیب به روح و چسم و حتی مال خود نمیزند خب بد نیست منظور من مشخصا افرادی است که حتی زیبا را هم زیبا نمی بینند و مرتب خود را مقایشه میکنند و کمتر یا بیشتر میبینند در صورتی که در نهایت حاضرم قسم یاد کنم که معمولا مقایسه ها ریشه اصلی ضعیف بودن حرمت نفس است. 


مسابقه در عزت نفس:

مسابقه هم یکی از موارد عجیب غریبی است که کاملا مشخص میکند ما هیچ چیزی برای ارائه نداریم ، برخی افراد در خودرو در زیبایی در محل زندگی مسابقه های عجیب و غریبی دارند و هر روز در مسابقه این ها نمیدانند که اسب مسابقه هم هر روز مسابقه نمیدهد واقعا اینطور است یعنی چه که تمام زندگی نو عروس ها شده است جهیزیه خوب فلان وسیله و بهمان وسیله و همین ها باعث اینهمه بدبختی و نکبت در زندگی ها شده است.

در نهایت اسب مسابقه ای چه میشود؟ 

باور در عزت نفس:

باور که دیگر رکن اصلی زندگی همه ما هاست برای مثال باور در باره اینکه زن ها عقل کمتری دارند ! عجیب نیست ؟ باور های مذخرفی که باعث میشود زندگی ها هر روز سخت تر و سخت تر بشوند  یا باور های عجیبی که مردمانی را دیده ام که در روزهای مشخص مذهبی به خودشان چاقو میزنند و  باور دارند که  با این کار به ائمه و امامان نزدیک تر میشوند خیلی دوست دارم بدانم کدام یک از اینها کاملا چند کتاب را در باره زندگی و روش زندگی این افراد مطالعه کرده اند!

ما باید در پی تغیر باور های خود به جهت مثبت باشیم و هر روز  و هر روز باور های بهتری بسازیم البته شاید این نکته جالبتر باشد که هر گاه خودمان را بررسی کنیم و ببینیم باورهای ما درست است نیست ؟ که با مطالعه فیلم و میتوان خوب متوجه این موارد شد.

فکر منفی در عزت نفس:
فکر منفی معمولی ترین دست انداز در جاده زندگی انسانی است فرض کنید که یک جاده ای دارید و در این جاده پر است از دست انداز هایی که هرچند ریز است اما بعد از چند سال خودرو را به نابودی میکشاند پس بسیار مهم است که مثبت نگر باشیم منتها مراقب و مواظب خود که همین مثبت اندیشی را با ساده انگاری و اشتباه نگیریم  خیلی مهم است.
اعتقاد در عزت نفس:
اعتقاد خوب و اعتقاد بد خب خیلی راحت بیان کنم کسی اعتقاد دارد که اینترنت اصلا خوب نیست کسی هم اعتقاد دارد که اینترنت کمتر از معجزه نیست و بسیار آن را خوب میداند ، در همین اندازه ساده اما پر کاربرد هستند باید بدانیم که همه این موارد از راه گوش و چشم و حواس ما وارد مغز ما شده است و تبدیل به اعتقاد شده همانند اعتقادات مذهبی که میتواند  نوع خوب و مناسب و عالی باشد و مقابل آن بدترین ها قرار بگیرد.
که در ویدیو آموزش عزت نفس یا حرمت نفس همه را توضیح داده ایم
 
donya
۱۴۰۲/۰۱/۲۸۰۰
پاسخwow num1

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...